Loading…

Serwis i Naprawa Silników w Warszawie

Mechanika do Silnika - Serwis i Naprawa Silników w Warszawie
Kontakt

Pompa Wtryskowa Zetor Ursus firmy Motorpal 4M – pokaz kilku błędów naprawy



https://www.hoffman.auto.pl
W filmie są pokazane dwa rodzaje pomp wtryskowych firmy Motorpal typu 4M stosowanych w ciągnikach rolniczych Zetor oraz Ursus. Podobnego typu pompa była także stosowana w silnikach samochodów Avia, Gazela, Lublin, oraz w ciągnikach i rzadziej w maszynach Bielarus, MTZ.
Zapraszam na Facebook: https://www.facebook.com/serwishoffman
Kontakt:
www.hoffman.auto.pl
tel. 502 430 150
email: serwis@hoffman.auto.pl

Pobrane z Youtube Deutz, Perkins, JCB, CAT, Cummins, John Deere, Naprawa, serwis i regeneracja serwomotorów. Wymieniamy łożyska, wyważamy wirniki. Sprawdź! Kompleksowa naprawa i serwis serwomotorów. Szybko i skutecznie w Warszawie. Wykonujemy kompleksowe remonty silników diesla oraz benzynowych do samochodów wszystkich marek. Wykonując regenerację silnika wymieniamy w Warszawie.

36 thoughts on “Pompa Wtryskowa Zetor Ursus firmy Motorpal 4M – pokaz kilku błędów naprawy

  1. Witam, czy w takiej pompie poprzez wykręcenie tej górnej śrubki o jeden obrót zwiększa się
    dawkę czy zmniejsza, każdy pisze w internecie inaczej a znajomi pracownicy PGR mówią
    że wykręcając się zwiększa. Kupiłem niedawno 16145 ciężko palił wtryski otwierały się na 150 bar i ładnie dzwoniły
    więc wyregulowałem tylko, turbo nowe oryginał czeskie i że tak powiem powinien bardziej gwizdać,
    ciśnienie doładowania na postoju jak mu dam but w podłogę to się podniesie na 0,2bar.
    Spalanie ma mniejsze jak zetor 12145.

  2. Bardzo fajny film 👍👏 , u mnie w zetorze 7211 po remoncie w lojalnej firmie pluje paliwem w tłumik 🤨 , i zauważyłem ta podkładka też jest
    Nie wiem czy wyrzucić tą podkładkę 🤔

  3. Witam, mam problem w mtzcie i w ursusie 912, mianowicie popmy były robione z zakładzie regeneracji popmp i oba ciągniki strasznie nie równo pracują na jałowych obrotach. Dodam że już ich oddawałem do reklamacji i nic to nie dało zmieniło się tylko że wcześniej nie równo pracowały na obrotach 1000-1600 a teraz się to zmieniło i strasznie nierówno pracują na obrotach do 1100-1200 czym to może być spowodowane ?

  4. Witam, panowie czy macie jakieś informacje na temat ustawienia tych pomp w silnikach agregatów? Czy pompa w takim silniku była inaczej ustawiona(dawka, kąt) niż w silniku traktora. Może na siłę szukam problemu ale założyłem silnik Z7201 pompa nowszego typu do c360 i silnik jakby praktycznie w ogóle nie dymi, przy sporym obciążeniu widać lekki dymek dopiero. Zastanawiam się czy na te silniki nie ustawiali mniejszej dawki na przykład.

  5. Witam, mam pytanie. Pod klapką w lublinie sa 4 srubki do regulacji. Jak jest zimny to przy schodzeniu z obrotów gaśnie. Może mi Pan cos poradzić na ten temat ?

  6. Kilka błędów naprawy, hmmm pytaniem jest czy byla w ogóle robiona. Tu pokazaliście tylko wykręconą śrubę i podkładkę pod listwą, też tak mam zrobione. Byłem u Was na stronce kilkakrotnie, natomiast dopiero teraz ogarnąłem, że robiliście szkolenia z dwusprzęgłówek, nawet chciałem się zapisać. Napiszę co mnie interesuje: na ile cykli jest robiony pomiar, standard serwisowy Ursusa przy 3120 podaje 200 cykli. Jak regulujecie korektor nadciśnieniowy, od jakiego ciśnienia startuje korekcja bo jest kolosalna rozbierzność między serwisówką Ursusa a kartą Motorpal, jaką dawkę ustawiacie w przeliczeniu na 100 cylkli, czy przerobicie mi pompę na sekcję EM10 ?. Jestem mega pozytywnie zaskoczony, że ktoś próbuje podzielić się wiedzą, ale oby syndrom i stan umysłu "pompiarza" się skończył, chociaż widzę to i tutaj: "ktoś robił" każdy gada ktoś robił, tylko nikt nie słucha czego wymagamy i nie chce słuchać. 500 za wjazd i korekcja źle ustawiona. Próbowałem zrobić nagrania w 3 firmach m.in Wojenkowski w Iławie. Wszędzie odmowa. 3 firmy robiły moją pompę, wpakowane 3k zł, po regeneracji za 1800 zł, zostawione 34 letnie rozklekotane łożyska, w końcu sam ją rozebrałem, a kolega był tak zirytowany, że ustawił dawki samemu bez stołu na ciągniku. Mam zaproszenie do Radka z Tiglabu na nagrywki, jeżeli jest możliwość, chętnie podjadę i do Was, nagrać coś o Motorpalu, może wyjść z tego coś fajnego. Pozdrawiam serdecznie.

  7. Witam jak działa początek wtrysku w nowym typie że przy ustawianiu na około 1/3 gazu początek wtrysku jest późny a po odpaleniu pracuje twardo czyli jest inny podczas pracy czym to jest spowodowane?? Ciągnik ustawiony na około 10stopni pracuje dobrze ale dlaczego tak się dzieje ze nie można ustawić tych 22 stopni bo po odpaleniu jest spalanie stukowe.

Dodaj komentarz

Zadzwoń do mnie!