Loading…

Serwis i Naprawa Silników w Warszawie

Mechanika do Silnika - Serwis i Naprawa Silników w Warszawie
Kontakt

Dlaczego auta elektryczne są lepsze od spalinowych? | VLOG 28 | EV Repair#Tesla​​ #Vlog #wady
W naszych vlogach będziemy starać się przekazać Wam, co nowego u nas słychać, pokazać jak się rozwijamy, a także przekazać trochę wiedzy w formie pogadankowej.
W tym filmie opowiemy o tym dlaczego i pod jakimi względami samochody elektryczne są lepsze od spalinowych. Dajcie znać w komentarzach jakie Waszym zdaniem przewagi mają elektryki 🙂
Miłego oglądania!

Zapraszamy na nasze media społecznościowe oraz stronę internetową, na której możecie umawiać się na wizyty!

Warsztat: https://www.evrepair.pl/

IG: https://www.instagram.com/evrepairgarage

​FB: https://www.facebook.com/evrepairgarage

TIK TOK: ttps://vm.tiktok.com/ZMRSXTkNQ/

Pobrane z Youtube Deutz, Perkins, JCB, CAT, Cummins, John Deere, Naprawa, serwis i regeneracja serwomotorów. Wymieniamy łożyska, wyważamy wirniki. Sprawdź! Kompleksowa naprawa i serwis serwomotorów. Szybko i skutecznie w Warszawie. Wykonujemy kompleksowe remonty silników diesla oraz benzynowych do samochodów wszystkich marek. Wykonując regenerację silnika wymieniamy w Warszawie.

20 thoughts on “Dlaczego auta elektryczne są lepsze od spalinowych? | VLOG 28 | EV Repair

 1. Bardzo podoba mi się twój optymizm i to wszystko jest prawda w idealnym swiecie.
  Jest duży problem to nie jest świat idealny.
  Na swiecie jest około 1 miliard samochodów spalinowych
  10 milionów elektrycznych.
  Chiny I Rosja mają w ręka wszystko czego potrzebujemy do budowy tych aut. Ja nie jestem gotów kleknac przed nimi żeby ten projekt zrealizować.
  Musimy znalesc inny sposób i niestety ropa musi z nami zostać jeszcze kilka dekad
  Chiny I rosja nie pozwolą nam na tego typu rozwój.
  Przykro mi

 2. Problem jest jeszcze gdzie indziej .
  Od rosji wszyscy się uzależnili od gazu i wielu innych towarów.
  Materiały takie jak kobalt do produkcji baterii są wydobywane w 85% w Afryce.
  15 na 19 kopalni w Afrykanskich należy do Chin.
  Czy my naprawdę chcemy aby pacjentowi uzależnionemu od narkotyków proponować dodatkowo uzależnienie od alkoholu?
  Chiny i rosja nas zjedzą
  Elektryki tak ale jeszcze nie teraz.
  Gospodarki nie są jeszcze gotowe .
  Potrzebujemy zmienić caly system zasilania na świecie
  Nuklearna wiatrowa słoneczna i węglowa

 3. Samochód elektryczny powinien jeździć za darmo. Oby nastąpiło to jak najwcześniej tego sobie i wszystkim życzę. Nie żartuję.
  Warto wiedzieć że Nikola Tesla ponad 100 lat temu skonstruował generator energii "z powietrza" (pole elektromagnetyczne ziemi, energia z kosmosu itp. itd. można poszukać w necie). Przedstawił go na targach samochodowych, przerobił auto spalinowe na elektryczne, zamontował w nim swój generator. Auto osiągało w tamtym czasie 140 km/h. Jeździł nim "bez tankowania" przez tydzień, a mógłby aż do zdarcia opon. Niestety żaden potentat samochodowy nie był zainteresowany urządzeniem, które spowodowałoby utratę zysków z paliw, wymiany olejów, naprawy zużywających się silników, co prowadziło do kupna nowego auta. Takie urządzenie dostarczając prąd zapewniłoby ogrzewanie domów, wody użytkowej, a owoce i warzywa można by uprawiać w ogrzewanych szklarniach przez cały rok nawet na Alasce. Zasilałoby auta, statki, pociągi, samoloty. Wodę oceaniczną możnaby odsalać przy znikomych kosztach i uczynić Saharę i inne pustynie zielonymi ogrodami. Ponad 2 miliardy ludzi nie ma dostępu do wody pitnej nie wspominając o wodzie użytkowej – to zmieniłoby się na zawsze. Znikłyby miliony kilometrów sieci elektrycznych. Ludzie nie musieliby pracować po 8 i więcej godzin, ponieważ to co kosztuje najwięcej byłoby dostępne za darmo. Najbogatsi straciliby miliardowe dochody i władzę nad już nie przestraszonym ludem 🙂 Niestety całe archiwum Tesli z planami i gotowymi modelami urządzeń zostało przejęte przez wywiad USA i trafiło do "archiwum X". Ujrzą światło dzienne jak skończy się ropa i węgiel lub zmieni się mentalność ludzi, którzy na nich zarabiają. Podobnych wynalazków w ostatnim stuleciu było co najmniej kilka i zostały skutecznie zarchiwizowane. Są o tym książki i filmy przytaczające szczegóły, wystarczy poszukać. Pozdrawiam!
  A film świetny, konkretny i zwięzły.
  Toyota w 2023 ma wypuścić pierwsze elektryki z solid state battery, których życie ma być dłuższe niż życie przeciętnego użytkownika auta. Auto testowe z tymi bateriami jeździ z powodzeniem od 2021 roku. Oby im się udało rozpocząć sprzedaż takich aut.

 4. Elektrownie atomowe wbrew pozorom są znacznie bardziej zanieczyszczające środowisko niż węglowe 🙂 Najlepszy przykład Fukushima, która ma setki ton odpadów radioaktywnych z działających jeszcze reaktorów i z braku innych rozwiązań rząd Japonii zamierza je zrzucić do morza. Niemcy, Hiszpania, Belgia zamykają elektrownie atomowe, bo koszty utylizacji odpadów są nieopłacalne. Wybrzeża (woda, piasek na plaży, owoce morza) Francji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii są skażone promieniowaniem radioaktywnym z odpadów utylizowanych do oceanu. Fabryka we Francji zajmująca się przetwarzaniem odpadów atomowych podczas procesu wytwarza codziennie wiele ton skażonej wody, która zgodnie z przyzwoleniem francuskiego ustawodawcy jest spuszczana do Oceanu Atlantyckiego. Warto się trochę bardziej zainteresować tematem zanim zacznie się łączyć elektrownie atomowe ze słowem ekologia. Takie myślenie zostało wypracowane przez koncerny, które mają monopol na dostarczanie uranu i zarabiają na nim fortunę. Jeśli chcesz poznać prawdę, wystarczy wpisz w google "ile uranu zużywa elektrownia atomowa" 🙂 Rozmawiajmy świadomie.

 5. 3-4 lata po szybkich ladowarkach i masz 70% pierwotnej bakterii i 100km zasiegu. bedziesz jeździł takim goownem??!
  kolejny, brzydki jak noc listopadowa MELEX… i tablet na kólkach!
  przestancie reklamowac te OKROPNE KLOCOWATE MELEXY!!
  jak nie widzisz roznicy w wygladzie, to na 100% jest to "EKOPSEUDOLOGICZNY" lelektryk.
  kupujcie, kupujcie. po 1-2latach zobaczycie w co wdepnęliscie….
  onanizm gnojkow przy szybkim ruszaniu spod swiatel szybko zmieni sie w trwały brak erekcji,
  gdy gnojek zobaczy ze juz nie jest pierwszy bo wyprzedzily go 2 nowsze elektryki….
  https://www.youtube.com/watch?v=UgJJsRg07n4
  https://www.youtube.com/watch?v=BDbXinfMAkU&t=1347s
  https://www.youtube.com/watch?v=kYkQDLJMSu8&t=831s
  https://www.youtube.com/watch?v=OT8Fx4iGnys

 6. wystarczy wykonać parę obliczeń i prawda jest straszna. Różnica w cenie między samochodem elektrycznym ładowanym tylko w domu a spalinowym zwraca się już po 312,5 tyś km (do obliczeń przyjąłem benzynę po 5,3 spalanie 5l/100km cena prądu w domu 0,70 zł zużycie energii 15kW/100km, różnica w cenie takiego samego samochodu 50tyś zł) Wnioski pozostawiam czytającym

Dodaj komentarz

Zadzwoń do mnie!