Loading…

Serwis i Naprawa Silników w Warszawie

Mechanika do Silnika - Serwis i Naprawa Silników w Warszawie
Kontakt

Jak działa SILNIK DWUSUWOWY?Franciszek Rychter opowiada jak działa silnik dwusuwowy. Film dotyczy podstawowego zagadnienia – gdyż stworzonych zostało wiele odmian silników dwusuwowych – które różnią się rozwiązaniami technicznymi.
Podziękowania za wypożyczenie modelu dla Magazynu Wystawowego Polskiej Motoryzacji w Kąkolewicach k. Budzynia.
https://www.facebook.com/muzeumkakolewice/

Pobrane z Youtube Deutz, Perkins, JCB, CAT, Cummins, John Deere, Naprawa, serwis i regeneracja serwomotorów. Wymieniamy łożyska, wyważamy wirniki. Sprawdź! Kompleksowa naprawa i serwis serwomotorów. Szybko i skutecznie w Warszawie. Wykonujemy kompleksowe remonty silników diesla oraz benzynowych do samochodów wszystkich marek. Wykonując regenerację silnika wymieniamy w Warszawie.

38 thoughts on “Jak działa SILNIK DWUSUWOWY?

  1. Trafiłam na ten film, bo mój pięcioletni syn zapytał, jak działa silnik. Obejrzeliśmy materiał z zainteresowaniem. A ja tak siedzę i myślę, kogo mi Pan przypomina… I już wiem! Wygląda Pan jak Henry Ford.

  2. Dziękuję Panie Franciszku za odcinek. Teraz pojmuje sens stosowania mieszanki paliwowej w dwusuwie. Jeszcze tylko blokuje mnie wyobraźnia w działaniu smarowania w silniku w C45? Fascynujący jest Lanz. Życzę zdrowia Panie Franciszku.

  3. Pamiętam takie modele silników ze szkoły na fizyce. W modelu tłok zawsze był profilowany, w praktyce raczej tego się nie stosowało ==[Syrenka, WSK, Trabant]. Zwrócił Pan uwagę na jeden bardzo istotny szczegół – a mianowicie, że w dwusuwie wał najczęściej jest na łożyskach a nie na panewkach. O ile w silniku motocyklowym łożyska wymienia się w miarę prosto [nie licząc rzeźby z ochładzaniem, podgrzewaniem i równym osadzeniem w karterach] to w Skarpecie nie da się tego zrobić domowymi metodami ponieważ wał jest "składany" z łożyskami na stałe i wyważany.

Dodaj komentarz

Zadzwoń do mnie!