Loading…

Serwis i Naprawa Silników w Warszawie

Mechanika do Silnika - Serwis i Naprawa Silników w Warszawie
Kontakt

Spawanie bloku po wystrzale korbowodu migomatem, Ursus c360

Pobrane z Youtube Deutz, Perkins, JCB, CAT, Cummins, John Deere, Naprawa, serwis i regeneracja serwomotorów. Wymieniamy łożyska, wyważamy wirniki. Sprawdź! Kompleksowa naprawa i serwis serwomotorów. Szybko i skutecznie w Warszawie. Wykonujemy kompleksowe remonty silników diesla oraz benzynowych do samochodów wszystkich marek. Wykonując regenerację silnika wymieniamy w Warszawie.

40 thoughts on “Spawanie bloku po wystrzale korbowodu migomatem, Ursus c360

 1. Żeliwo spawa się całkiem dobrze ale do spawania są dedykowane elektrody, w których główny składnik to nikiel około 50%.
  Elektrody do nierdzewki są półśrodkiem, zawartość niklu 10-15%. Natomiast spawanie zwykłymi elektrodami lub drutem stalowym uważam za nieporozumienie. To, że jest to możliwe nie oznacza że dobre. W przypadku gdy spawany element nie przenosi obciążeń np. zaspawanie niewielkiego pęknięcia (niewielkiego w stosunku do całego bloku) jest możliwe, tym nie mniej jest duże prawdopodobieństwo wystąpienia mikropęknięć, które mogą powiększać się w czasie eksploatacji.
  Moim zdaniem trzeba odżałować te 50 zł i użyć elektrod przeznaczonych do tego celu.
  Z mojej praktyki podgrzewanie raczej nic nie wnosi, ma sens jeśli by podgrzać cały blok do temperatury około 400 stopni i po spawaniu całość chłodzić wraz z piecem, ale to technologia nie dla garażu. Dlatego ja spawam na zimno , krótkimi odcinkami po około 3 cm tak, aby spawany przedmiot w okolicach spawu nie miał temperatury większej od 70-90 stopni. Bezpośredni po spawaniu należy opukać spaw w celu relaksacji naprężeń.
  Nie wypowiadam się na temat spawania migomatem, bo nie mam w tym zakresie doświadczenia.
  Pozdrawiam,
  GMP

 2. Kolego ja spawałem elektrodą do żeliwa po kawałku pukałem grzałem cały czas ale mój spaw wg. twojego bez komentarza cztery lata po remoncie i nic się nie dzieje ciekawy jestem czy będzie Ci przesiekac ale dałeś radę

 3. Trzeba było drut do żeliwa kupić albo elektrode do żeliwa a nie smarkać migiem na klasycznym drucie, spawasz elektrodą koc i zostawiasz na całą noc żeby samo ostygło dopiero potem obstukujesz szlake

 4. Ty to polepiles spawanie żeliwa jest praktycznie niewykonalne nazywa sie to prędzej klejenie i powinno sie to spawac specjalistyczną elektrodą do żeliwa

 5. Chcesz dobrze pospawać żeliwo to spawasz gazami z pistoletem natryskowym natryskasz proszkami, najpierw grzejsz później po spawaniu delikatnie odpuszczasz jeśli nie będziesz schodził delikatnie z temperatura to pęknie

 6. Dobrze byłoby może zalegalizować stopy główne ? Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej spawa się żeliwo w osłonie mieszanek typu ARCAL, Sargon albo ferroMix. Krótko mówiąc mieszanin z argonem. Żeliwo można też zasypać suchym żwirem i przykryć jakas szmatą. Ładnie wolno stygnie po spawaniu.

 7. Szacun kolego za chęci do pracy z czymś takim,… ale totalnie nie rozumiem ludzi którzy w tych czasach robią takie druciarstwo. Ten blok nadaje się tylko do kontenera nr. 7!! Dawniej była bida to ludzie tak robili, ale w obecnych czasach idzie się do sklepu i kupuje nowy blok, ewentualnie jak za drogo to szuka się używanego w dobrym stanie.

 8. Ale rzeźbienie w gównie . Spoiny to jakaś porażka . Takiej niefachowej roboty już dawno nie widziałem . Mi spawacz zawodowy Tigiem i elektrodami żeliwnymi tak pospawał blok że kto nie widział gdzie była w nim dziura to nie znajdzie tego miejsca . Blok spawany z zewnątrz i wewnątrz .

 9. Jezeli dla siebie robisz to spoko, uda sie to sie uda nie to nie, ale jesli na sprzedaz to czysta glupota, nie zagwarantujesz nabywcy ze to po poł roku nie zacznie leciec.

 10. Siema 😀. Dobrze sobie radzisz z tymi ,, gratami ,, . Rób swoje i hejterami się nie przejmuj . Obserwuje kilka kanałów i takich co się wypowiadają nie mając o niczym pojęcia jest pełno . Normalnie sami ,, fachowcy ,, . Nic nie potrafią sami zrobić tylko innych krytykować . BRAWO TY i działaj dalej . Pozdro 👍👍👍

Dodaj komentarz

Zadzwoń do mnie!