Zakres usług

REMONTY, NAPRAWY SILNIKÓW Kraków.

Jako jeden z nielicznych warsztatów samochodowych w Krakowie i okolicach, podejmujemy się kompleksowych napraw silników samochodowych.

Oferujemy pełną diagnozę usterki oraz jej usunięcie.

 • Naprawy, remonty silników.
 • Wymiana dynamiczna oleju w skrzyniach automatycznych,
 • Diagnostyka komputerowa,
 • Toczenie drobnych elementów,
 • Cięcie plazmą,
 • Piaskowanie drobnych elementów,
 • Spawanie metali,
 • Naprawy Eksploatacyjne samochodów,
 • Wymiana płynu hamulcowego (profesjonalna maszyna do wymiany płynu hamulcowego).

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyniach automatycznych
Wymiana dynamiczna oleju w skrzyniach automatycznych (tzw. ASB) to proces, który pozwala na szybką wymianę całego oleju w danym układzie. Korzystając z tradycyjnej metody grawitacyjnej, wymianie podlega zaledwie od 40% do 60% płynu. Cała reszta pozostaje natomiast w sterowniku, przewodach lub konwerterze.
System ASB pozwala również na dokładne wyczyszczenie układu z różnego rodzaju osadów i zanieczyszczeń. Dzięki wymianie dynamicznej, skrzynia biegów z powrotem zaczyna pracować tak, jak w warunkach fabrycznych. Wzrost komfortu działania i płynności przełączania jest natychmiastowy i niezwykle odczuwalny.

Naprawy, remonty silników.
Usługa obejmuje kompleksowe naprawy i remonty silników. Nasz warsztat zajmuje się każdym rodzajem silników od silników diesla po turbodoładowane jednostki benzynowe. Części zamawiamy wyłącznie od renomowanych dostawców atestowanych części zamiennych lub oryginalne od samego producenta. Napraw dokonują najwyższej klasy fachowcy. Działamy szybko i skutecznie przy możliwie najkorzystniejszych cenach na rynku warsztatów samochodowych.
W naszym warsztacie skorzystasz z poniższych usług:

 • wymiana uszczelnień silnika
  wymiana wszelkiego rodzaju podzespołów
  wymiana rozrządu kompletnego
  wymiana kompletnego sprzęgła
  regeneracja głowicy
  naprawy związane z systemem wtryskowym i paliwowym
  naprawy związane z blokiem silnika (panewki, zawory itp.)
  wymiany filtrów i materiałów eksploatacyjnych
  inne niestandardowe naprawy…

Naprawy eksploatacyjne samochodów
Wymiana elementów eksploatacyjnych w samochodzie jest niezwykle istotna. Regularnie wymieniany olej silnikowy oraz pielęgnowany filtr kabinowy i klimatyzacja mogą sprawić, iż auto będzie działało bez zarzutów przez długi czas. Dodatkowo każdy kierowca, co kilka miesięcy powinien zdecydować się na wymianę klocków hamulcowych. Fachowcy wymieniają też akumulatory, zwykle robi się to co 2-3 lata, aby auto odpalało poprawnie w każdą pogodę. Nie można zapominać tez o filtrze powietrza, dzięki czemu będzie można w doskonały sposób wychwytywać wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia w samochodzie i je skutecznie usuwać. Usługi eksploatacyjne są przydatne w każdym aucie, dlatego warto się na nie regularnie decydować.

Maszynowa wymiana płynu hamulcowego
Wymiana płynu hamulcowego to jeden z najważniejszych aspektów eksploatacji samochodu, o którym powinno się bezwzględnie pamiętać. Płyn hamulcowy powinno się wymieniać przynajmniej raz na 2 lata lub co 60 tys. przejechanych kilometrów. Jest to konieczne, ponieważ standardowe płyny są bardzo higroskopijne, tzn. łatwo wchłaniają wilgoć z otoczenia. Wystarczy, żeby zawartość wody w płynie osiągnęła ok. 3,5%, żeby temperatura wrzenia spadła o kilkadziesiąt stopni.
Nasz zakład oferuje błyskawiczną wymianę płynu hamulcowego za pomocą specjalnej, pneumatycznej maszyny, dostosowanej do każdego rodzaju pojazdu, niezależnie od marki.

Podstawowe informacje dotyczące remontu silnika auta

Sposoby diagnozy pozwalające stwierdzić bądź wykluczyć konieczność remontu silnika

Dlaczego silnik mojego samochodu pracuje nierówno?

SAM_1811 IMG_20161219_131410931 IMG_20161208_083209765 IMG_20161112_162253846