Sposoby diagnozy pozwalające stwierdzić bądź wykluczyć konieczność remontu silnika

Nieprawidłowe użytkowanie samochodu może przyczynić się do awarii silnika. Przed przystąpieniem do remontu silnika koniecznie trzeba dokonać odpowiedniej diagnozy. W skład określonych działań wchodzi wykonanie oględzin silnika, a także przeprowadzenie badania technicznego pojazdu. Dowiedz się, na czym polegają zaprezentowane procedury. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

 

Kilka słów o oględzinach silnika

Prowadzenie samochodu należy do przyjemnych działań pod warunkiem, że pojazd jest sprawny. Zasadnicze znaczenie ma szybka reakcja. O uszkodzeniu silnika świadczą pewne symptomy, które można dostrzec z wyprzedzeniem. Prawidłowa diagnoza ustrzeże przed poważniejszym nieprawidłowościami i dużym remontem silnika. Podkreślić należy fakt, że im więcej poniższych symptomów występuje, twym większe prawdopodobieństwo, że potrzebna jest naprawa silnika. Uwagę kierowcy powinno zwrócić nadmierne branie oleju, utrudniony rozruch silnika, dymienie z rury oddechowej w kolorze niebieskim, czy też zwiększone zużycie paliwa – podkreśla specjalista reprezentujący jeden z nielicznych warsztatów samochodowych w Krakowie realizujących działania, jakimi są kompleksowe naprawy silników samochodowych. Przedsiębiorstwo w szczególności wykonuje usługi polegające na remoncie i naprawie silników samochodów marki SUBARU. Warsztat oferuje pełną diagnozę uszkodzenia, a także usunięcie problemu.

 

Na czym polega badanie techniczne auta?

Zasadniczym elementem decydującym o tym, czy potrzebna jest naprawa silnika, jest badanie techniczne pojazdu. W tym przypadku sprawdza się ciśnienie sprężania. Działania dokonuje się z wykorzystaniem manometru wkręconego w otwór świecy zapłonowej badanego cylindra. Taka procedura pozwoli na określenie stanu tłoków, zaworów dolotowych i wylotowych, a także pierścieni. Czynność ma wpływ na ogólną szczelność komory spalania. Podkreślić należy, że różnica ciśnienia zachodząca pomiędzy cylindrami najczęściej nie powinna przekraczać 0,2 MPa. W starszych samochodach może dochodzić do powstawania niższego niż standardowe ciśnienie sprężania w cylindrach. Taki rezultat związany jest ze zużyciem pierścieni tłokowych, a ponadto gładzi cylindrów w silniku.

 

Innym działaniem diagnostycznym podejmowanym w ramach badania technicznego jest pomiar ciśnienia oleju. Pozwala on oszacować zużycie panewek głównych, a także korbowodowych. Im gorszy jest stan techniczny łożysk, tym większy mamy luz pomiędzy czopami i panewkami. Konsekwencją jest zmniejszone ciśnienie oleju. W celu dokonania pomiaru ciśnienia oleju trzeba odinstalować czujnik ciśnienia oleju w silniku. Następnie wykorzystuje się miernik, który pozwoli na sprawdzenie poziomu oleju.

Remonty silników

dav

Remonty silników kraków

dav

Naprawy silników

Posted in Bez kategorii.